„aKuKu” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 31 Sierpień 2010 08:22

II wydanie Programu „aKuKu”

Program A Ku Ku realizowany przez Fundację Oriflame Dzieciom i Fundację Przyjaciółka to program pomocy dzieciom z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Akcja ta ma charakter długofalowy i zakłada spełnianie potrzeb i marzeń dzieci.

W tym wydaniu Program podzielony jest na cztery edycje.


III edycja w terminie: wrzesień 2010r.

Wrze w szkole – daje szanse dzieciom na rozwijanie swoich zdolności naukowych i nadrabianie zaległości. W tej edycji można składać wnioski np. na: naukę języków obcych, pomoc pedagogiczną lub specjalistyczną związaną z nauką, opłaty za szkoły, w tym np. szkołę muzyczną, dofinansowanie zajęć dodatkowych.


IV edycja w terminie: grudzień 2010r.

Rozwiń skrzydła – wspieranie zdolności dzieci, które pozwolą im na zbudowanie swojej lepszej przyszłości i rozwój umiejętności potrzebnych w szkole i poza nią. W tej edycji można składać wnioski np. na: sprzęt do uprawiania sportów, tańca, rozwoju umiejętności plastycznych, instrumenty muzyczne.


Ogłoszenie zredagowane na podstawie informacji przesłanej przez Fundacje Przyjaciółka do tut. Centrum. PCPR w Wołominie nie przyjmuje zgłoszeń do powyższego Programu. Szczegółowe informacje na temat Programu A Ku Ku znajdują się na stronie www.akukurodzina.pl

                                                                                                                      * * *


W terminie 24.04.2010r. - 19.06.2010r. odbyło się „Szkolenie dla istniejących rodzin zastępczych spokrewnionych (specjalistyczne szkolenie mające na celu wsparcie rodzin zastępczych już działających oraz rodzin rozpoczynających swą pracę)” przeprowadzone przez Towarzystwo przyjaciół Dzieciom w Warszawie.

Szkolenie rozpoczęło 10 osób pełniących funkcję rodziny zastępczej zamieszkałej na terenie powiatu wołomińskiego. Szkolenie ukończyło 8 osób, które otrzymały zaświadczenie kwalifikacyjne.                                                                                                                    * * *

 Zmieniony: Wtorek, 11 Luty 2014 18:16