Punkt diagnostyczno-terapeutyczny słyszę, mówię, czuję - edycja czwarta PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 13 Luty 2017 16:45


Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie współfinansowanym przez Powiat Wołomiński "Punkt diagnostyczno-terapeutyczny słyszę, mówię, czuję - edycja czwarta"

Już ruszyła rekrutacja, zapraszamy na zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży. W zależności od potrzeb będą to indywidualne zajęcia rozwijające mowę i komunikację, umiejętności społeczne, umiejętności poznawcze, samodzielność i inne obszary rozwoju dziecka. Tak jak do tej pory zespół specjalistów poprowadzi terapię dzieci i młodzieży w oparciu o metody: logopedyczne, pedagogiczne, psychologiczne, terapię ręki, dogoterapię, metodę dobrego startu, terapię zaburzeń lękowych, inne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z problemami w rozwoju, na etapie rekrutacji nie wymagane jest orzeczenie o niepełnosprawności.

Nowość - w odpowiedzi na zapytania więcej będzie zajęć terapeutycznych – grupowych, w tym:

GRAFOMOTORYKA - zajęcia grupowe dla dzieci 6-8 letnich, mających problemy z posługiwaniem się ołówkiem, nożyczkami, nielubiących rysować. Mała grupa, spotkania raz w tygodniu.

HALLIWICK - czyli terapia w wodzie, nauka bezpiecznego zachowania się w wodzie, oswojenie z wodą, wykorzystanie środowiska wodnego do uzyskania poprawy motoryki i... emocji. Zajęcia dla dzieci z problemami sensorycznymi, emocjonalnymi, ruchowymi, innymi w tym zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zajęcia z rodzicami na pływalni. Zajęcia dla dzieci w wieku około 4-7 lat. Grupa 5-6 osób.

SAMODZIELNOŚĆ I TUS - zajęcia grupowe z udziałem wolontariuszy (młodzież) w oparciu o sprawdzone scenariusze terapeutyczne.

Więcej informacji o projekcie nowościach wkrótce na naszej stronie www.smc.org.pl